Osoby, które pomogą Ci stworzyć atrakcyjną stronę internetową!

Planujesz zaprojektowanie świetnej i funkcjonalnej strony internetowej, która będzie naprawdę przyjazna użytkownikowi? Sprawdź z kim podjąć współpracę, aby przebiegła ona naprawdę profesjonalnie!

Aby strona była przyjazna w użytkowaniu, niezbędne jest określenie mapy strony, która uwzględni wszelkiego rodzaju przyzwyczajenia i upodobania użytkowników. To właśnie specjalista UX (user experience) jest odpowiedzialny za przeprowadzenie badań, testów i stworzenie ostatecznego szablonu layoutu strony internetowej, na którym będą opierać się kolejne osoby pracujące na projekcie. Dzięki niemu, użytkownik będzie mógł korzystać ze strony naprawdę optymalnie, a przekazane informacje będą dla niego w pełni zrozumiałe. Jak widzisz, nawigacja strony jest bardzo istotna – podobnie jak testy użyteczności strony, które mogą wpłynąć na rozkład elementów projektu.

Strony internetowe Szczecin

Gdy testy strony już się zakończą, do pracy zabiera się grafik. Jego praca twórcza powinna odbyć się we współpracy ze specjalistą UX. Jest on odpowiedzialny za warstwę graficzną strony, dobór fotografii, fontów oraz innych elementów wizualnych. Bardzo ważna jest znajomość kolorów i umiejętne ich dobieranie, aby strona prezentowała się schludnie i nowocześnie.

Co z tekstami na stronę? Tym zajmie się copywriter – agencyjny twórca słowa. Efektywne i ciekawe teksty to dla niego żaden problem. Im mniej słów, tym lepiej! Dzięki niemu Twoja strona zyska angażującą treść, która będzie dobrze dopasowana do określonej wcześniej grupy docelowej – to z kolei powoduje lepsze przyswojenie komunikatu i pozytywny odbiór. Copywriter nie tworzy jednak wyłącznie tekstów na strony – jego dzieła możesz usłyszeć w reklamach radiowych lub telewizyjnych, a także na opakowaniach różnego rodzaju produktów, plakatach czy ulotkach.

Czym jest front end? To część strony, którą widzi tylko obsługujący ją od strony technicznej użytkownik. To właśnie frond end tworzy wszystkie elementy, które widzimy na stronie, oglądając ją za pośrednictwem przeglądarki. Od programisty zajmującego się front endem wymaga się znajomości javascripts, kaskadowych arkuszy styli (css), html oraz umiejętnośći, potrzebnych do prawidłowego wyświetlania się strony w każdej przeglądarce

Domy Kołobrzeg

Back end to z kolei część serwisu, do której użytkownik czy administrator strony nie ma dostępu – mimo tego ona istnieje i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie strony. Do zadań osoby zajmującej się back end’em należy programowanie, prowadzenie działań na bazie danych i wiele innych. Wydaje się skomplikowane? Projektowanie stron to dość rozbudowany proces, jednak z odpowiednimi współpracownikami pójdzie Ci to sprawnie i szybko!

Strony internetowe Poznań